ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

חולמים על לימודים גבוהים

Tikun olam

רקע

אתם מוזמנים להכיר 2 נערים מקסימים שנמצאים צעד אחד לפני היציאה לחיים עצמאיים והגשמת החלום, לימודי טכנולוגיה וטבחות ברמה גבוהה.
נערים אלו הגיעו לישראל בגפם ללא מבוגר מלווה, אחרי תקופה ארוכה בה היו לבד בעולם. רובם חוו חוויות קשות וטראומטיות בעת שברחו ממולדתם, אריתריאה. הם עברו בין מדינות שונות תוך שהם מחפשים מקום מקלט, אותו מצאו לבסוף בישראל.
אסקיאס ויוהנס התחנכו בשלוש השנים האחרונות בפנימיית "תיקון עולם" בקהיליית חינוך ניצנה ולמדו בביה"ס אשל הנשיא. שני הנערים זוהו במהלך הלימודים בפנימייה כתלמידים מצטיינים. יכולת המנהיגות ושכלם החריף גרם להם להתבלט בקרב חבריהם לאורך כל התקופה.
הם, הנערים פנו, מיוזמתם לצוות בבקשה לרכוש מקצוע, על מנת לפתוח לעצמם דלתות בעולם התעסוקה, להבטיח לעצמם ביטחון כלכלי ולמצות את הפוטנציאל שלהם.
לפני סיום לימודיהם, החלו לתכנן את עתידם, הם ביקשו את עזרת ותמיכת הפנימייה בקבלה ללימודי מקצוע, בו יוכלו לעשות שימוש בעתיד ולהמשיך מהבסיס שקיבלו בשלוש השנים האחרונות. החלטנו, צוות הפנימייה, לתת להם את האפשרות להתגורר בקהיליית חינוך ניצנה בבית בוגרים, כחלק מהקהילה המגוונת החיה במקום. יחד עם זאת אנו, זקוקים לסיוע במימון הלימודים המקצועיים.
אנחנו מאמינים כי לאחר החינוך הבסיסי, רכישת ידע מקצועי הוא המפתח החשוב ביותר ליציאה לחיים עצמאיים התורמים ליחיד ולחברה כולה.
ברצוננו להכיר לכם את הנערים הללו ואת הבחירות המקצועיות שברצונם לעשות. בחירות אלה נעשו לאחר שהוצגו להם האפשרויות השונות, ובסיוע אשת מקצוע המתמחה בתחום של הכוונה מקצועית, יחד הם בחרו את המקצוע בו ירצו לעסוק בעתיד.

מי אנחנו?

יוהנס – "הגעתי לישראל כאשר אחת ממטרותיי הייתה לקבל חינוך גבוה ולהתקבל לבית ספר טוב יותר מזה שלמדתי באריתריאה". .
הרצון והאמונה ביכולת ללמוד במוסד אקדמאי החל לרקום עור וגידים כאשר יוהנס וחבריו התקבלו ללימודים מתקדמים בבי"ס ישראלי. היום יוהנס בן 19, סיים את פרק התיכון ועובד כאחראי משמרת בסופר מרקט בפתחת ניצנה ורוצה להמשיך ללימודי טכנאי מחשבים.
אסקיאס – נער סקרן, מרבה לשאול שאלות וללמוד. מתעניין בפוליטיקה ובעל חוש צדק מפותח. עובד כאיש תחזוקה בניצנה. אסקיאס חולם להיות בעל מקצוע שיוכל לפרנס עצמו ואת משפחתו בכבוד. מעוניין ללמוד טבחות ברמה גבוהה.

למה ישמש הכסף?

היום הנערים עומדים לפני צומת דרכים בחייהם ומבקשים ללמוד במוסד ללימודי ברמה גבוהה. לשם הגשמת חלום זה ובניית עתיד טוב ובטוח עבורם בארץ או בכל מדינה אחרת בה ימשיכו את חייהם.
אנו מבקשים לסייע לנערים לגייס כסף למימון לימודים במכללת "עתיד" ומכללת "השף" בבאר שבע, במקצועות טכנאות מחשבים וקורס טבחות, עלות הלימודים עבור כל נער עומדת על 6,000 ₪ ו 11,500 ש"ח בהתאמה + דמי רישום ועלויות של תחבורה ציבורית ממקום מגוריהם ניצנה לב"ש. ועל כן אנו מחפשים כיום מימון עבור שני נערים בסכום של 19,500 ₪.
הסכום שיגויס יסבסד את הלימודים המקצועיים, כל סכום נוסף עשוי להקל את חייהם בזמן הלימודים ויאפשר להם להתמקד בלימודיהם. (לצערנו אין לנערים עורף כלכלי כלשהו). הכסף יועבר לחשבון יעודי שממנו יועברו הכספים ישירות למוסדות שבהם ילמדו השנים.


עזרו לנו לעזור להם...

מימון לימודים גבוהים ורכישת מקצוע עבור שני נערים מבקשי מקלט אשר נמצאים בישראל בגפם ומבקשים לבנות לעצמם עתיד טוב יותר.

קצת עידכונים ותודות.

לאחר הצלחה מסחררת של תרומות נדיבות ומהירות מצד כולכם אנו רוצים להודות לכם מקרב לב. ריגשתם את הנערים ואותנו מאוד. יוהנס ואסקיאס עקבו אחרי התרומות ולא האמינו לקצב ולכמות של התורמים. הם מתחילים להתכונן לקראת לימודיהם וכמובן שנעדכן כשיתחילו.

רצינו לנצל את העשרה ימים האחרונים של גיוס הכספים לתת פוש נוסף לכל מי שלא הספיק לתרום על מנת שנוכל לגייס עוד ששת אלפי שקלים עבור רובל. רובל הוא בוגר הפנימיה. ילד חרוץ וחכם והיה מצטיין הבית ספר שלנו בסוף שנה״ל התשע״ג. רובל היקר, ביוזמתו החל שבוע שעבר לימודי קורס טכנאות פלאפונים בתל אביב על מנת שיוכל לעבוד במעבדות פלאפונים. אנו נשמח אם בעזרת הרוח הנדיבה שהוכחה כאן נוכל לגייס רק עוד מעט על מנת לסייע לו בתשלום עבור הלימודים.
אנחנו כל כך גאים ברובל ורצינו לתת לו פוש גם מהצד שלנו! אם אתם מכירים אנשים שטרם תרמו וישמחו לעזור. זה הזמן!!

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!