ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מה זה שקט תעשייתי?

האימרה הישראלית "שקט תעשייתי" מתארת מצב המאפשר התנהלות מאד בעייתית, שפוגעת בכולנו ואף אחד לא מנסה לשנותה.

המטרה של צוות המומחים של שקט תעשייתי, היא לשנות את הבעייתיות הזאת.

מי אנחנו, ומה אנחנו עושים?

צוות המורכב משני ארגונים: אזרחים למען הסביבה, והקואליציה לבריאות הציבור - שפועלים באזור חיפה והצפון כבר למעלה מ 10 שנים.

בעקביות ובשיטתיות אנחנו אוספים מידע כדי להפחית את הזיהום הסביבתי בכלל ואת התעשייתי בפרט.
את המידע שאנחנו אוספים אנו מנתחים ומפרסמים בסדרת דו"חות תחת הכותרת שקט תעשייתי.

קישור לדוחות

קישור לאתרים שלנו:

אזרחים למען הסביבה

הקואליציה לבריאות הציבור

איפה אנחנו פועלים כעת?

כעת אנחנו ממוקדים בפעילות במפרץ חיפה.

למה חיפה? כי חיפה אלופה - כבר שנים ארוכות מאד: בזיהום אוויר ובסרטן.

כבר למעלה מעשר שנים אנחנו פועלים, כדי להפחית את הזיהום התעשייתי וכמו שכולנו יודעים הכוחות מולם אנחנו פועלים הם חזקים, מאד מאד ולכן - אנחנו האזרחים צריכים לצבור עוד כוח. הרבה מאד כוח, כוח שאנחנו רוצים לייצר פה, בעזרתכם.

בחודשים האחרונים שואלים אותנו תושבים ועיתונאים רבים - אילו נתונים עדכניים יש לנו על תחלואה באזור חיפה והקריות. אנחנו מנסים במשך שנים לאסוף נתונים כאלה, ובינתיים - עד שמשרד הבריאות יתעורר מהתרדמה ארוכת השנים באיסוף ובפרסום הנתונים, אנחנו מעלים פה מעט מהנתונים שאספנו מאתר הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ופורסמו בראשית 2014. הנתונים קשים ביותר ולא ניתן להפריד אותם מנתוני הזיהום החמורים

40% יותר נשים חולות בנשר, 30% יותר נשים חולות בק.מוצקין ו 22% יותר בק. ביאליק.

מול מי אנחנו פועלים?

מול המפעלים המזהמים הגדולים ביותר במדינה.

ומול הרשויות שאמורים להגן עלינו מפניהם.

ראו כאן, תמונה שצולמה בחודש יולי האחרון במהלך פגישה עם צמרת הנהלת המשרד להגנת הסביבה, אשר הגיעה לחיפה מירושלים, כולל הצוות שחוקר את האירועים האחרונים ואת התנהלות המשרד להגנת הסביבה בכל הנעשה בנפת חיפה.

הדבר החשוב ביותר שניתן בוודאות לומר - הרעש שמופעל בימים האחרונים עובד. בכירים ועובדים מתוך המשרד להגנת הסביבה אומרים לנו, לפני הדיון ולאחריו: הגיע הזמן! - סוף סוף.

תפקידנו להפר את השקט התעשייתי. כל אחד מתושבי המדינה חייב לקחת בזה חלק, וההפצה של המסר הזה תלוי ממש בכל אחד/ת מאתנו.

אנחנו זקוקים לתמיכה שלכם

הפעילות שלנו עד כה התאפשרה בזכות הרבה מאד מתנדבים, ובזכות תרומות נדיבות שקבלנו מקרנות בחו"ל.

הגיע הזמן לשתף אתכם בכל העבודה הזו ולחבר אתכם אלינו כדי להכפיל ואף לשלש את ההשפעה שלנו.

אם חשוב לכם שכולנו נוכל לחיות בסביבה בריאה וטובה יותר, היום ובעתיד - הצטרפו אלינו.

מדרגות התמיכה שלנו מותאמות לכל אחד/ת ומכם. יש בהן את האפשרות לתמוך בפרויקט בכדי לעזור לקבוצות מוחלשות שאינן יכולות לתרום, אבל זקוקות לעזרה, ויש בהן את האפשרות לקבל עזרה מצוות המומחים אצלכם בבית.

אם אתם מעוניינים לתרום - ללא קבלת תמורה גם אפשרות זו ניתנת לבחירה בתוך הממשק של מימונה - לחצו כאן משמאל על "השקע בפרויקט" ומיד לאחר מכן במסך שנפתח, בחרו באפשרות "ללא בונוס, רק להשקיע".
מדרגות התרומה אינן מוגבלות וכל סכום יתקבל בברכה.


האם הפרויקט מצליח?

הצוות של שקט תעשייתי פועל כבר למעלה מ 7 שנים כדי שהאוויר שאנחנו נושמים, המזון שאנחנו אוכלים, והסביבה בה אנו חיים, תהיה טובה ובריאה עבורנו.

במהלך השנים הצלחנו להשפיע ולשנות התנהגות סביבתית של עשרות מפעלים ואפילו רשויות שלטון. יזמנו את חוק המידע הסביבתי ואת חוק המזהם משלם, ואפילו ניהלנו מאבק ציבורי שסגר מפעל כימיקלים גדול.

במסגרת הפרויקט פעלנו מול עשרות מפעלים, במחוז הצפון בעיקר. פרסמנו שישה דוחות, בהם בדקנו את נתוני פליטות המפעלים לאוויר ולשפכים והשווינו את הנתונים האלו לנתונים של מפעלים דומים ברחבי העולם.

הנה מדגם קטן מהפרסומים על הפעולות שלנו בתקשורת:

עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד המשרד להגנת הסביבה, בגין אי מסירת מידע מלא על הפליטות ממפעלים במפרץ חיפה

"גארבג' טיים - הצפון הירוק כבר לא כל כך ירוק”

דוח: כ-8,000 עובדים בישראל חולים כל שנה בשל חשיפה לחומרים מסוכנים בעבודה

אזור התעשייה בתפן מזהם ללא כל בקרה

טור דעה של ליאורה אמיתי, על מפרץ חיפה - בוואלה

וכאן תוכלו לשמוע את חה"כ דב חנין יו"ר ועדת הכנסת המיוחדת שהוקמה לחקור את הנעשה במפרץ חיפה:

שאלות ותשובות

שאלה: האם היוזמה היא של מלכ"ר [מוסד ללא כוונת רווח]?
תשובה: עמותת אזרחים למען הסביבה הינה מלכ"ר וניהול הכספים מתבצע במעקב רצוף של רואה החשבון של העמותה.

שאלה: האם התרומה לפרויקט היא תרומה מוכרת במס?
תשובה: כן! התרומה מוכרת לפי סעיף 46 א' למס הכנסה. התורמים יקבלו חשבונית מס/קבלה.

שאלה: מתי אקבל חשבונית/קבלה לאישור על התשלום?
תשובה: קבלה על התרומה תשלח בדוא"ל שציינת לאחר התשלום. נשלח גם בדואר רגיל למשקיעים שיבקשו לקבל קבלה בדואר רגיל.

שאלה: לאן אפשר לפנות עם שאלות?
תשובה: info@cfenvironment.org.il נשמח לענות על כל שאלה

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 198 משקיעים
 • ₪41,345 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
103%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה בימים הקרובים נשלח לך את אתר הבחירות הדיגטלי של שקט תעשייתי, כך תוכלו לבחור או להציע את האזור עם הבעיה הסביבתית הבוערת ומחייבת טיפול של צוות המומחים. מינימום ₪50 ($14.29) כרטיסי ברכה מאויירים חמישה כרטיסי ברכה מאוירים ומודפסים על נייר ממוחזר + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪75 ($21.43) מדריך דיגיטלי של שקט תעשייתי מדריך דיגיטלי של שקט תעשייתי, לרכש סביבתי מקיים ואחראי, או מדריך לבניית הבית והשיפוץ בחומרים בריאים לכולם + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪100 ($28.57) חולצת שקט תעשייתי חולצת שקט תעשייתי מבד כותנה איכותי + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪125 ($35.71) חברות בעמותה למשך שנה תעודת חברות בעמותה למשך שנה + חולצת שקט תעשייתי + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪150 ($42.86) יעוץ טלפוני מצוות המומחים של שקט תעשייתי שעת יעוץ טלפוני מצוות המומחים של שקט תעשייתי + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪250 ($71.43) יעוץ טלפוני מעורכת הדין של שקט תעשייתי שעת יעוץ טלפוני מעורכת הדין של שקט תעשייתי + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪500 ($142.86) פגישת יעוץ עם אחד המומחים של שקט תעשייתי פגישת יעוץ עם אחד המומחים של שקט תעשייתי. + השתתפות בבחירת יעדי צוות המומחים של שקט תעשייתי לשנה הבאה מינימום ₪750 ($214.29) טיפול משפטי ראשוני טיפול משפטי ראשוני בבעיה הסביבתית שלך על ידי צוות המומחים של שקט תעשייתי מינימום ₪1,000 ($285.71) הרצאה אצלכם של שקט תעשייתי מיועד לקבוצות: הרצאה אצלכם, בנושא שתבחרו [שקט תעשייתי, זיהום אוויר ומים והשפעתו על הבריאות, קיימות]. תאום התאריך יעשה בהתאם לנוחות שלכם. מינימום ₪2,000 ($571.43) סדנת בישול בריא ולא תעשייתי מיועד לקבוצה של עד 20 איש: סדנה להכנת מזון בריא ולא תעשייתי. תאום התאריך יעשה בהתאם לנוחות שלכם. מינימום ₪5,000 ($1,428.57) הטיפול השלם מצוות המומחים של שקט תעשייתי ליווי מיוחד של צוות המומחים של שקט תעשייתי, למשך שנה - לקבוצת תושבים במאבק מקומי [מיועד לישוב/ועדי שכונות/קבוצת מאבק].
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!