crowd funding course

הגענו ליעד הגיוס הראשוני! אך עדיין ניתן להשקיע

עם הכסף שנגייס מעבר ליעד הראשוני בזמן הקצרצר שנותר...
ביעד של 48,000 ש"ח .
נרכוש גדרות ולולי תרנגולות מיוחדים (sky-לול) נוספים לולים אלו יאפשרו ליותר תרנגולות להסתובב חופשי לדשן את העצים (תפקידן העיקרי) לנשנש מזיקים ולהנות מהחיים בשעות היום. לתפוס מחסה בטוח ולהטיל ביצים משובחות בשעות הלילה. (בתמונה לול אוויר מיער המאכל בקדרון)

מרכז מבקרים ופעילויות - כיפה ירוקה בלב היער

ביעד של 52,000 ש"ח
נקים מרכז מבקרים ופעילויות קהילתי בלב היער ליד לימן המנגואים - כיפה גיאודזית בקוטר 10 מטר מכוסה צמחייה אכילה כמובן!
(בתמונה כיפה גיאודזית מכוסה צמחייה בקיבוץ לוטן להמחשה ...שלנו תהיה יותר גדולה)

מש"ק 43 מרחב שיתוף קהילתי - מי אנחנו? (הקהילה)

אקולוגי ובו מתארחת הפעילות הקהילתית שלנו, המרכז זכה לאחרונה לשם מש"ק 43 - מרחב שיתוף קהילתי. במרכז מתקיימות פעילויות מגוונות כגון: שוק קח תן, הרצאות שונות סדנאות וסופי שבוע של בניה באדמה, מסיבות ריקוד חופשי, מדיטציות, שני שכונתי- יום הורים וילדים, והיד עוד נטויה.
סביב מש"ק 43 התגבשה קהילה של משפחות ויחידים מהאזור בעלי זיקה לחינוך אלטרנטיבי, פרמקלצ'ר ופעילות קהילתית. אנו מאפשרים לכל אחד ואחת מחברי הקהילה לקדם ולהשפיע בנושאים החשובים לו/ה וכך מפתחים ומטפחים את המרכז על מנת שיהפוך למקום מפגש מאפשר ומזמין לקהילה הרחבה. כל אישה, אדם ומשפחה שמעוניין/ת לקחת חלק בפעילות הקהילתית מוזמנים/ות להצטרף.

למה אנחנו עושים את זה? (המטרות)

כחלק מהאמונה והרצון ליצור מודל לחקלאות בת קיימא המשקמת את הטבע והסביבה החלטנו להתגייס ולצאת בפרוייקט להקמת יער מאכל ,אשר בעינינו הינו חלק בלתי נפרד מעתיד הסביבה והאדם

איך יראה היער? (התכנון)

זוהי מפת תכנון ראשונית הכוללת 2 בריכות חורף (לימנים). אזור של עצים סובטרופים מושקים. אזור יער אקסטנסיבי, קרחת יער לפיקניקים ומשחק, מטע זיתים לצרכי הקהילה ומרכז מבקרים.
ניתן לראות מפה עם מקרא כקובץ מצורף.

איפה זה יהיה? (תצלום אוויר ישובי גדרות)

השטח ממוקם במשק האחרון במושב שדמה שבישובי גדרות (בין גדרה ליבנה) סמוך לעשרת ולשבט הצופים. גודל השטח הוא כ- 20 דונם.

מה נעשה עם ההשקעה שלכם?

נרכוש קומפוסט לטיוב האדמה, נתקין מערכת השקיה וצינורות בחלקו המושקה של היער, נבצע עבודות עפר עם שופל לשינוי תוואי השטח כך שלא נצטרך להשקות את היער הבוגר, נרכוש מגוון רחב וכמות גדולה של עצים ושיחים. נתייעץ עם אנשי מקצוע בדבר תכנון נגר עילי ובחירת הצמחייה, נרכוש כלי עבודה ונבנה לולי חופש מיוחדים לתרנוגולות משוטטות.

איך זה יעבוד מבחינה כלכלית? (המודל העיסקי)

יער המאכל יפעל כעסק חברתי בעל שלוש שורות רווח (triple bottom line) : רווח כלכלי לבעלי השטח ולעמותה, רווח חברתי לפעילות קהילתית של העמותה לחינוך בר-קיימא ורווח סביבתי לאדם ולאדמה.
מקורות הכנסה: מכירה ישירה של תוצרת, קטיף עצמי, תיירות חקלאית, סיורים ואירוח קבוצות. רווחים עתידיים יחולקו שווה בשווה בין בעלי השטח לבין הקהילה (העמותה).

כבר התחלנו לעבוד- כך נראה השטח לפני עבודת השופל

וכך הוא נראה אחרי הגשם (לימן המנגו במפת התכנון)

כך נראה השטח היום - בעזרת השקעתכם נהפוך אותו לגן עדן

החלום

תחשבו לרגע שרבע שעה מהבית, אולי אפילו פחות, ישנו יער כמו פעם, עמוס צמחייה פראית כאילו נלקחה מאגדות, ענפים מוריקים עליהם מנגו, פאפאיה, אבוקדו והכל מחכה שם, טבעי, אמיתי. הילדים מתרוצצים בין העשבייה המרגשת ובינתיים אתם נחים ונושמים את כל הריחות והטעמים ויודעים שאתם עזרתם, ולו אפילו בקצת, להקים את גן העדן הזה שלכם.

ברקן מספר איך הכל התחיל וסער מספר על מלונים וקישואים בלאדי מתוצרת יער מאכל קדרון

ענבל מספרת על היער באופן אישי

מהו יער מאכל

יער הינה מערכת טבעית מתוחכמת וחכמה אשר מתקיימת באופן עצמאי לחלוטין, שימוש ואגירה של מים,טיוב אדמה, מגוון רחס של צמחיה, יצירת אויר נקי ובית לאין ספור חיים. יער מאכל הינו יער המתוכנן על פי חוכמת הטבע בשילוב של מגוון צמחי מאכל, צמחי מרפא ואנרגיה לתועלת האדם ולמען שיקום הסביבה הטבעית. היער מתוכנן בשיטות של חקלאות בת-קיימא (פרמקלצ'ר) ליצירת מערכת אקולוגית בריאה ויציבה המניבה שפע של מזון.

קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 210 משקיעים
 • ₪48,002 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
106%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪50 ($14.29) תודה רבה! תרמתם עץ ליער המאכל עץ זה יחיה עשרות שנים יקבע טונות של פחמן דו חמצני, יעשה צל לקטנים ולגדולים, יחמם אותנו בלילות החורף הקרים ויתן פרי טעים ומזין לאנשים ובעלי חיים. איגרת מצויירת על ידי ילדי הקהילה תשלח אליכם כאות תודה. 455 זמינים מתוך 500 מינימום ₪110 ($31.43) זרעי ירקות ומגש שתילה נשלח לכם בדואר זרעי ירקות ומגש שתילה כך תוכלו לגדל את הסלט שלכם עד שהיער יגדל. מינימום ₪160 ($45.71) הספר האיש ששתל עצים האיש ששתל עצים מספר את סיפורו של רועה צאן צרפתי, המביא מרפא לחולי ולצחיחות של מדינתו בין שתי מלחמות העולם, על-ידי שתילת עצים. הודות לו חבל ארץ שומם יוער מחדש ושב לחיות ולשגשג. הספר הוא משל על עצמת יכולתו של אדם אחד מופלא ונחוש, לשנות מציאות. ספר פציפיסטי אקולוגי זה נחשב לאחת מיצירות המופת הגדולות, הוא תורגם לשפות רבות והשפיע באקטיביזם שלו על אנשים רבים ברחבי העולם. 17 זמינים מתוך 30 מינימום ₪170 ($48.57) ארגז פרי בקטיף עצמי בסיום הקמפיין ישלח אליכם בדואר שובר המזמין אתכם לקטיף עצמי מתוצרת היער. תוכלו להגיע עם המשפחה בסוף השבוע ולמלא ארגז מפירות העונה. תחילת ההטבה 5 שנים מסיום הקמפיין. מינימום ₪260 ($74.29) סל שפע עונתי עד שהיער יניב, קבלו ארגז מגניב: ירקות ופירות עונתיים, שמן זית, גרנולה ביתית, ביצי חופש ושתילי תבלין. איסוף עצמי ממושב שדמה או מתל אביב. מינימום ₪300 ($85.71) סדנא במתנה מחבר הקהילה לבחירתכם אחת מהסדנאות הבאות: שיעור יוגה; איך לגדל ילדים ללא חיתולים; תכנון כלכלי מקיים למשפחה; הכנת גלידה טבעונית; שיעור ג'אגלינג; כתיבת מחזות ושירה; שיעור קונטקט; גידול וורטיקאלי של ירקות. 19 זמינים מתוך 20 מינימום ₪310 ($88.57) ספר פרמקלצ'ר מאת טליה שניידר לבחירתכם אחד מהספרים הבאים מהוצאת יער: גן עדן בפתח הבית / חוג טבע- גן עדן לילדים / אוצרות לכל גינה. מינימום ₪330 ($94.29) כרטיסיה לקטיף עצמי ביער המאכל 10 כניסות ללא הגבלת זמן לקטיף עצמי ממגוון הפירות הירקות והתבלינים מתוצרת היער. תוקף ההטבה 5 שנים מסיום הקמפיין...שהעצים יספיקו לגדול מינימום ₪500 ($142.86) עץ של כבוד +סדנא עץ עם שלט על שמכם או שם יקיריכם ביער המאכל. מוזמנים לראות אותו גדל ולשבת לפיקניק בצילו. 42 זמינים מתוך 50 מינימום ₪1,000 ($285.71) סיור פרטי +סדנא +עץ של כבוד סיור מודרך ושייק ירוק מפנק במרכז האקולוגי וביער המאכל המתהווה שיועבר על ידי מתכנני היער. 7 זמינים מתוך 10 מינימום ₪2,500 ($714.29) מנוי שנתי לקטיף עצמי מתוצרת היער +סדנא +עץ של כבוד ארגז חודשי של פירות וירקות מתוצרת היער, מטבע הדברים המנוי יכנס לתוקף 5 שנים מסיום הקמפיין רק כאשר היער יניב פרי. 10 זמינים מתוך 10
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!