ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מי אנחנו?

אנחנו סיוואר חמאתי מעכו ומאי פריד מכחל ואנחנו מנהיגות צעירות בתוכנית המנהיגות של ארגון קראיטיביטי למען השלום (Creativity For Peace). חווינו בעצמנו את כוחו של הדיאלוג ואת החוזקה והתקווה שעבודה משותפת, יהודיות וערביות, מביאה איתה לחיזוק הקהילות שלנו. עכשיו אנחנו רוצות להעביר את זה הלאה באמצעות הפרוייקט "אני שכנה שלך - מי את?".

من نحن؟

نحن سوارعربية، و مي فريد يهودية، ونحن القادة الشباب مع الإبداع من أجل السلام. لدينا خبرة مباشرة في القيادة و الحوار والقوة والأمل في أن نعمل معا لمجتمع افضل والتقدم خطوة إلى الأمام من خلال مشروعنا "أنا جارك -؟ من أنت"

הפרוייקט שלנו: אני שכנה שלך - מי את?

סדרת סדנאות דיאלוג וסביבה ליצירת שיתוף פעולה בין נערות יהודיות וערביות בעיר עכו.

במשך עשרות שנים יהודים וערבים חיו בעיר עכו בשכנות טובה. לצערנו, הקונפליקט בין ישראל לפלסטין יצר פילוג עמוק בין שתי החברות. המשמעות בשטח של הפילוג היא שיהודים וערבים חיים חיים נפרדים לגמרי אחד מהשני. ההפרדה הזו מונעת מאיתנו ליהנות מהדברים הרבים המשותפים לתרבויות שלנו ומחליפה אותם בחשדות, פחד ושנאה שרק מתגברים עם השנים.

سلسلة من الحوار، والفن والبيئة ورش العمل لخلق روح التعاون بين الفتيات اليهود والعرب في مدينة عكا. لعقود من الزمان اليهود والعرب عاشو بسلام كجيران في مدينة عكا، للأسف، قد خلق الصراع الحالي بين إسرائيل وفلسطين الانقسامات المتأصلة في المجتمع، وهو ما يعني اليهود والعرب يعيشون حياة منفصلة على نحو متزايد في مدينة واحدة، هذا الفصل يأخذنا بعيدا عن الاستمتاع بأشياء كثيرة فالثقافات لدينا من القواسم المشتركة وقد حل محلها الخوف والشك و الكراهية.

מה המטרות שלנו?

1. להקנות כלים לשבירת חומות בין שכנות - הנערות בפרוייקט יקבלו כלים לפיתוח אמפתיה וראיית האחרת באמצעות הקשבה, דיבור אותנטי ומהלב, פיתוח ראייה מורכבת של המצב והבנה רב-תרבותית.

2. להקנות כלים למנהיגות צעירה - במהלך הפרוייקט הנערות יקבלו כלים לפיתוח מנהיגות אישית וקהילתית שיעזרו להם לפתח תפיסה של מנהיגות אישית וקהילתית

3. שיתוף פעולה יהודי-ערבי - אחת המטרות החשובות ביותר של הפרוייקט היא פיתוח אחריות לקהילה המשותפת בעיר עכו על ידי ביצוע פרוייקט משותף שיהווה סמל לשיתוף פעולה ודאגה לסביבה המשותפת.

מה אנחנו רוצות לעשות בעניין?

אנחנו רוצות ליצור סדרת סדנאות שכוללות דיאלוג בין יהודיות וערביות, אומנות ומעורבות חברתית שביחד יצרו תהליך משמעותי עבור 16 נערות יהודיות וערביות מבתי ספר תיכוניים ערבים ויהודים בעכו במשך שלושה חודשים. בסדנאות אנו נעזור להן לספר את הסיפור שלהן, ללמוד מיומנויות הקשבה ולחלוק את התקוות והפחדים שלהן. בסופה של סדרת הסדנאות ניצור ביחד מיזם סביבתי משותף בעיר עכו ברוח שיתוף הפעולה בין שתי החברות.

نحن نريد إنشاء سلسلة من ورش العمل حول الحوار مع 16 شابة عربية ويهودية في مدينة عكا لفترة 3 أشهر، ومن خلال ورش العمل سوف نساعدهم سرد قصصهم، وتعلم مهارات الاستماع، وتقاسم آمالهم ومخاوفهم

איך נעשה את זה?

באמצעות סדרה של 11 מפגשים של שעתיים למפגש, ועוד סמינר מסכם של יומיים.
במהלך המפגשים הנערות ילמדו ויישמו את המתודולגיה של הדיאלוג בחמלה ויקימו סדנאות אומנות.
בסוף התהליך שיעברו הנשים יבצעו פרוייקט משותף שישקף את התהליך שהן עברו ואת המסר שהן רוצות להעביר באמצעות הכלים שרכשו.

מה אנחנו צריכות?

כבר התחלנו את שלב גיוס השותפים לפרוייקט וזכינו בברכת עיריית עכו ובשיתוף פעולה מצד עמותת "חזון נשות עכו - جمعية رؤيا نساء عكا". אבל שלב הביצוע עוד לפנינו ובשבילו נצטרך לגייס מנחות יהודיות וערביות, משתתפות מבתי ספר (יהודי וערבי), להסיע אותן למפגשים (בתחבורה ציבורית כמובן), להפיק חומרים עיוניים, לרכוש חומרי יצירה לעבודה המשותפת ולבסוף לרכוש (מקוות שבהנחה) את החומרים הנדרשים לפרוייקט הסיום הסביבתי המשותף.

בשביל כל זה אנחנו צריכות בערך 5,500 ש"ח.

לשמחתנו, תורמת אמריקאית הסכימה לתרום שקל על כל שקל שנגייס. מה זה אומר? שלמעשה היא תכפיל את העזרה שלך ותעזור לנו לוודא שהפרוייקט הצליח!

في النهاية نحن سوف ننشئ مشروع بيئي مشترك في المدينة للعمل معا بروح من التعاون والتآزر بين المجتمعين.

ونحن نسعى للتبرع ب 5500 شيكل لهذا المشروع ونامل منكم مساعدتنا بالتبرع الان!

מה אם...

אז מה אם חס וחלילה לא נצליח לגייס את כל הכסף שאנחנו צריכות? קודם כל נתבאס מאוד כי אנחנו חושבות שזה פרוייקט ומטרה ששווים את התמיכה שלכם. אבל אחרי שנסיים להתבאס נשנס מותניים ונמשיך הלאה לביצוע הפרוייקט באמצעים הדלים שיהיו לנו. זה בטח לא יראה בדיוק אותו דבר כי נצטרך לחסוך בהוצאות אבל את המטרות העיקריות של הקניית כלים ויצירת שיתוף יהודי-ערבי נממש.

אז תעזרו לנו לעשות את המקסימום... :)

תודה!

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 32 משקיעים
 • ₪3,150 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
57%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪25 ($7.14) מכתב תודה התודה שלנו היא לכל מי שיעזור אבל את/ה תקבל מכתב בו נביע את תודתנו באופן אישי על תרומתך להצלחת הפרוייקט. זכור/י - כל תרומה שלך תוכפל על ידי תורמת אמריקאית! 95 זמינים מתוך 100 מינימום ₪50 ($14.29) גלויית I AM A PEACEMAKER הצלמת האמריקאית מלכה מיכאלסון צילמה נערות ישראליות ופלסטיניות ויצרה גלויות מקסימות עם מסרים של שלום ושיתוף פעולה. תמורת עזרתך תקבל מאיתנו גלויה כזו עם הבעת תודה והערכה אישית. 40 זמינים מתוך 50 מינימום ₪100 ($28.57) מארז כרטיסי ברכה ומעטפות שלנו מארז של 3 כרטיסי ברכה ו-3 מעטפות עם תמונות של ישראליות ופלסטיניות שפרצו את מחסום האויבות ונהפכו לחברות. את הכרטיסים תוכל/י לתת לאנשים שאת/ה אוהב/ת כאות לשותפות והחיבור ביניכם. 3 זמינים מתוך 8 מינימום ₪150 ($42.86) פוסטר של יצירה ישראלית-פלסטינית במהלך העבודה שלנו עם נערות ישראליות ופלסטיניות הן יוצרות אומנות משותפת ואנחנו נשמח לשתף אותף בה. בתמורה לתמיכתך תקבל פוסטר על פי בחירתך (3 אפשרויות) בגודל A3 + גלויית I AM A PEACEMAKER 24 זמינים מתוך 30 מינימום ₪200 ($57.14) יצירה מעשה ידי המשתתפות בתוכנית במהלך התוכנית המשתתפות יצרו עבודות יצירה כחלק מהתהליך של יצירת קהילה משותפת ושבירת החסמים בין אויבים ויצירת חברויות ושותפויות. את/ה תזכי/ה לקחת חלק בחיבור הזה ולקבל את היצירות שהן יעשו 9 זמינים מתוך 10 מינימום ₪300 ($85.71) הזמנה זוגית VIP לאירוע הסיום של הפרוייקט את/ה (עוד מישהו/מישהי) תוזמנו באופן אישי לאירוע הסיום המרגש של הפרוייקט. באירוע נקיים פעילות סביבתית משותפת של הנערות והקהילות שלהן ואת/ה תהיי/ה אורח הכבוד! במהלך האירוע נעניק לך אות הוקרה על תרומתך לדו קיום ושיפור הסביבה + פוסטר A3 + גלויית I AM A PEACEMAKER. 9 זמינים מתוך 10
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!