ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

"נפגשים בשביל ישראל" - מתגייסים לקיום מסע 2014

אב"י - בשביל ישראל

מי אנחנו ואיך הכל התחיל


ב-4.2.97 נפלו 73 לוחמי צה"ל באסון המסוקים.
בין הנופלים היה בננו סמ"ר אבי אֹפנר, לוחם בפלחה"ן הנח"ל.

באביב 2002 יצאנו למסע זיכרון משפחתי. הלכנו לאורך שביל ישראל, מאילת ועד שאר ישוב, כמחווה של חיבור לארץ לכבוד נופלי אסון המסוקים שייצגו את מפת א"י לאורכה, והיוו חתך של החברה הישראלית כולה. למסע הצטרפו בני משפחה, חברים ומשפחות שכולות נוספות. משנת 2006, הפך המסע המשפחתי למפעל ציבורי – ציוני –חברתי של חיבור לארץ, מורשתה ונופיה.

ההנצחה הפרטית התרחבה להנצחת זיכרון כל הנופלים במערכות ישראל ובפיגועי הטרור, והמסע הפך למסע ישראלי המוני המזמן למאות משפחות במה להנצחת יקירם ולאלפי משתתפים נוספים לזכור, לצעוד, ללמוד, להכיר זה את זה תוך שיח כן ואמיתי. המסע הוא א-פוליטי בהגדרתו.

בשמונה שנות קיומו של הפרויקט צעדו במסגרתו עשרות אלפי אנשים מכל גווני הקשת החברתית.


למה ישמש הכסף?


הסכום הכולל הנדרש לקיום המסע גבוה הרבה יותר ומשמש לתשלום עבור השכרות ציוד ורכבים מלווים, עגלות ציוד, הסעות, עזרה ראשונה ואבטחה, הדרכה והנחיה, והיבטים לוגיסטיים רבים נוספים המאפשרים רמת הפקה מוקפדת לרווחת המטיילים. אנחנו במסע התרמה, וזקוקים לעזרתכם.

למה אתם?


כי אתם יכולים להיות שותפים להצלת מסע 2014.
כי בלעדיכם - המסע, ההנצחה, הזיכרון, הלמידה והמפגש עלולים להיפסק.

השנה, לאחר שנים שבהן הפך המסע למסורת, הודיעו הגופים שתרמו לאורך כל הדרך כי יתקשו לתמוך במסע באותם היקפים. במידה ולא נצליח לגייס את הכסף הזה בחודש וחצי הקרובים, מפעל "נפגשים בשביל ישראל" יפסק. אל תתנו לזה לקרות!

______

עמותת "אבי-נפגשים בשביל ישראל" הינה עמותה ללא כוונות רווח ומחזיקה בסעיף 46 המזכה את התורם בקבלת פטור ממס.

מה יש במסע הזה שאלפי אנשים בוחרים להצטרף?


טקס בוקר - כל יום נפתח בטקס קצר ובו זיכרון וציון הנופלים שלזכרם מוקדש מסלול ההליכה היומי, ברכת היום והכרות עם המסלול והנושא שסביבו נצעד.

לימוד יומי - במהלך כל יום ישנה עצירה המיועדת ללימוד. אנשים מכל גווני הקשת החברתית מתיישבים במעגלים הטרוגניים ולומדים יחד טקסטים ומקורות ודנים בסוגיות אקטואליות ובתפיסות עולם. אנשי השביל יעידו כי הדיונים ממשיכים גם אחר-כך עמוק לתוך הצעידה.

ציוני דרך - במהלך המסלול ישנן עצירות בנקודות מתוכננות - ישובים, מוסדות, אתרים וקהילות - בהן נפגשים המטיילים עם אנשי וסיפורי המקום.

מפגש יומי - מתקיימות פגישות עם דמויות המייצגת עמדה או שאלה מרכזית המעסיקה את החברה הישראלית: אנשי אקדמיה וחינוך, מנהיגי ציבור, אנשי רוח ותרבות, עיתונאים ואמנים ופעילים חברתיים שהשפיעו ותרמו לחיינו מאז קום המדינה.

אירועים - לאורך המסע אנו מציינים יחד חגים, חלק מהשבתות וכן אירועים מיוחדים מלוח השנה. הנכם מוזמנים לעקוב באתר הבית שלנו על הדיווח היומי ולוח הזמנים המעודכן.

מעורבות חברתית - לאורך המסע אנו מצרפים וצועדים בשילוב ידיים עם אנשים בעלי מוגבלויות וצרכים מיוחדים, נוער בסיכון, יחידות קרביות וכל גווני החברה הישראלית.בקרו באתר הבית שלנו! www.avi-beshvil-israel.org.il


באתר תוכלו למצוא לוח זמנים מפורט עם מפות, תדרוכים ועדכונים שוטפים. תוכלו לדפדף בין גלריות התמונות המתחדשות מידי יום ולקרוא ביומני מסע של משתתפים שבחרו לשתף.חידת היום! תורמים ומנחשים!! הפותר יזכה בפרס :)

שותפים ותומכים


המדרשה באורנים | צו פיוס | החברה להגנת הטבע קק"ל |רשות הטבע והגנים| קרן רודרמן | גיגי-תורס | רשת גימל | גל"צ. בעל עסק או עמותה? גם אתה יכול להיות שותף! צור עמנו קשר.


קבצים נוספים

חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 351 משקיעים
 • ₪106,778 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
71%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!