ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

כמה מילים על עצמי...

שמי זהר טלמור-רוטבליט. אני אמא, מורה בחטיבת הביניים ומפתחת המודל החינוכי "מקוונים גבוה".

על הפרויקט

הפרויקט שלנו כולל הפקה של קליפ עם מסר חינוכי, עבור בני נוער ובשיתוף בני נוער. הפרויקט הוא אינו למטרות רווח ותכליתו ליצור שינוי תודעתי בקרב בני-נוער באשר לאופן שבו הם תופסים את האחר בחברה. הקליפ יתבסס על שיר שכתבנו והלחנו בעצמנו.
בניגוד למסרים שמועברים כיום בתקשורת ובבתי-הספר, ושמנוסחים על דרך השלילה ("אל תהיו גזענים!!! זה לא בסדר!") - המסר בשיר שלנו מועבר על דרך החיוב, ובכך מדגים כיצד ראוי להתנהג ונותן השראה למאזינים לו.
בעזרת ההשקעה שלכם, אנחנו מתכננים לעשות לשיר שלנו עיבוד מוסיקלי מעניין ועריכת וידאו מרשימה. בדמיוננו, אנחנו רואים את התוצר המוגמר הופך להיות "קליפ ויראלי" ברשת, שמגיע ללבבות של כ-ו-ל-ם, ותורם ליצירת חברה טובה יותר.
זיכרו - מי שמשקיע - משפיע!

על הצוות

יוזמת ומובילת הפרויקט - זהר טלמור-רוטבליט (ללא כוונת רווח)
מילות השיר - ישי עוז, אירית עוז, זהר טלמור-רוטבליט
לחן - ישי עוז
צילום - אלון לובנפלד
הקלטות, מיקס ומאסטרינג - גד עוז
עיבוד והפקה מוסיקלית - גד עוז, ישי עוז
תסריט - ישי עוז, אלון לובנפלד, זהר טלמור-רוטבליט
בימוי - ישי עוז
עריכת הקליפ - אלון לובנפלד

כיצד נולד הרעיון?

הרעיון ליצירת קליפ חינוכי הוא תולדה של השתלמות מורים שלקחתי בה חלק, ושעסקה בנושא של "רב-תרבותיות בחברה הישראלית בראי הזמר העברי". במסגרת ההשתלמות בניתי מצגת מקוּונת למורים בשם "רסק, לקט או סלט פירות?", וכן מטלה שהתבססה עליה. לחצו כאן לצפייה במצגת, במטלה ובדוגמאות לתוצרים של מורים-משתלמים.

התוכן של הקליפ והמסר החינוכי

כמו המצגת "רסק, לקט או סלט פירות?", כך גם הקליפ ייתן ביטוי למודל סוציולוגי המצביע על שלוש מגמות בתפיסת הרב-תרבותיות בחברה הישראלית (כל בית בשיר מתאר מגמה אחרת):

1) "רסק פירות" - מתאר את תפיסת כור ההיתוך מבית מדרשו של בן-גוריון, שאפיינה את ישראל בשנים הראשונות לקיומה. כשם שתפיסה זו ביקשה לחבר בין העולים מהמדינות השונות על ידי יצירת דמות של יהודי חדש ("צבר") - כך רסק הפירות הוא תערובת אחידה הנוצרת מערבוב של פירות שונים ומגוונים.

2) "לקט פירות" - מתאר את תפיסת הרב-תרבותיות החל מסוף שנות השבעים ועד אמצע שנות התשעים. תפיסה זו נתנה ביטוי תרבותי לקבוצות שונות בחברה הישראלית, אך כל אחת מהן עמדה בפני עצמה (כפי שפירות מונחים זה לצד זה בתוך קערה).

3) "סלט פירות" - מתאר את תפיסת הרב-תרבותיות הרווחת כיום, שאותה ברצוני להעצים. תפיסה זו נותנת ביטוי לייחודיות התרבותית של הקבוצות השונות בחברה הישראלית מחד גיסא ול"עירוב התרבותי" מאידך גיסא. אותו "עירוב תרבותי" הוא בבחינת ה"מיץ" של סלט הפירות.

המסר של "סלט הפירות" הוא מעבר ל"קבלת האחר". יש כאן מסר של הכרת הטוב שבמפגש עם האחר. יש כאן הבנה שבחיבור ובשיתוף הפעולה עם האחר יש כדי ללמד אותנו, להעשיר אותנו, להעצים אותנו, להפוך אותנו לאנשים יצירתיים יותר, מעניינים יותר, ואם תרצו - טובים יותר.

"לבחור בטוב" - לקיחת אחריות בעידן שלנו

להלן סרטון ובו דברים שכתבתי והקראתי בפני בני נוער, בהקשר לנושא של לקיחת אחריות בעידן שלנו. הדברים שאני מקריאה נותנים ביטוי לתפיסת עולמי, שעומדת גם בבסיסו של פרויקט זה. לטקסט הכתוב - לחצו כאן.

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 87 משקיעים
 • ₪9,244 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
56%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) תודה רבה! + קרדיט בסוף הקליפ אנו מודים לכם מקרב לב על עזרתכם בקידום הפרויקט שלנו. שמכם יופיע בכתוביות הסיום של הקליפ. מינימום ₪50 ($14.29) קישור לביצוע המקורי של השיר מעוניינים לשמוע את השיר כבר עכשיו? קבלו קישור מיידי לשיר בביצוע של זהר וישי, לפני ההפקה הגדולה בשיתוף של בני הנוער (...וכמובן תודה רבה מקרב לב וקרדיט בסוף הקליפ). מינימום ₪100 ($28.57) דיסק של הפרויקט + הקדשה דיסק של הפרויקט המוגמר והקדשה אישית עליו (בנוסף לכל התמורות הקודמות). מינימום ₪300 ($85.71) הדיסק "מנפץ לרסיסים" מאת ישי עוז הדיסק האחרון של המוסיקאי ישי עוז, ועליו הקדשה אישית (בנוסף לכל התמורות הקודמות). 16 זמינים מתוך 20 מינימום ₪500 ($142.86) הרצאה בנושא "פדגוגיה חדשנית" מאת זהר טלמור-רוטבליט ההרצאה "תקשוב בשירות הפדגוגיה" מאת זהר טלמור-רוטבליט תינתן לכל צוות חינוכי שתבחרו (בנוסף לכל התמורות הקודמות). מינימום ₪1,000 ($285.71) הרצאה בנושא "פדגוגיה חדשנית" + מטלה מתוקשבת לתלמידים ההרצאה "תקשוב בשירות הפדגוגיה" מאת זהר טלמור-רוטבליט תינתן לכל צוות חינוכי שתבחרו. להרצאה תתווסף מטלה מתוקשבת לקבוצת תלמידים שתבחרו, בגיל חטיבת הביניים. המטלה תתבסס על השיר שלנו ותילמד בעזרת סביבת הלמידה המתוקשבת מבית "מקוונים גבוה". כל זאת, בנוסף לכל התמורות הקודמות. מינימום ₪3,000 ($857.14) הרצאה בנושא "פדגוגיה חדשנית" + יום מקוון לתלמידים ההרצאה "תקשוב בשירות הפדגוגיה" מאת זהר טלמור-רוטבליט תינתן לכל צוות חינוכי שתבחרו. להרצאה יתווסף יום מקוון לקבוצת תלמידים שתבחרו, בגיל חטיבת הביניים. היום המקוון יעסוק בכל נושא שתבחרו ויילמד בעזרת סביבת הלמידה המתוקשבת מבית "מקוונים גבוה". כל זאת, בנוסף לכל התמורות הקודמות.
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!