ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

המסע לשחרור הקנאביס - הוצאת ספר

שלומי סנדק

התקציב הראשוני גוייס אך עדיין - זו ההזדמנות שלך לתמוך במאבק מבלי לזוז מהמקלדת ולקבל עותק מספרי החדש!


שלום,

שמי שלומי סנדק, אני מקדם את תחום הקנאביס הרפואי בישראל ופועל למען החולים והמטופלים עוד משנת 1994.

בתחילת שנת 1997 כתבתי את ספרי "תקופת היובש", בו שיתפתי את הקוראים בחוויותי מהשנתיים הראשונות למאבק. (לקריאת הספר: http://www.osher.co.il/yovesh).

מאז חלפו להן 16 שנים תמימות - ולמרות שחברי הכנסת הנוכחית קבעו כי "אין תועלת רפואית לצמח הקנאביס", הרי שנכון לרגע זה קרוב ל- 14,000 ישראלים מקבלים מריחואנה רפואית בצורה חוקית ובאישור משרד הבריאות .

ועדיין, אנו נמצאים בשלבי ה"חימום" בלבד:
מרבית החולים הזקוקים למריחואנה כתרופה עדיין אינם זכאים לה ע"פ הקריטריונים הנוכחיים של משרד הבריאות. החומות עדיין לא נפרצו, אך בהחלט ניתן לזהות בהן סדקים שאותם ועליהם אני מקווה להרחיב בספר ההמשך ל"תקופת היובש", אותו אני מתחיל לכתוב בימים אלו.

מאחר והספר יכתב מבעד לעיניים שלי, אציע לאישים שונים במשרד הבריאות להתראיין ולהציג לקוראים את נקודת המבט שלהם - אשר בהעדרה, הספר עשוי להתגבש לידי מעין "כתב אישום" מטעם חולים הזקוקים לצמח הקנאביס כתרופה ו/או כהקלה למצבם הרפואי, נגד אותם קובעי המדיניות במשרד הבריאות המונעים מהם כרגע את הטיפול הטבעי והיעיל ביותר עבורם.

התחייבתי לסיים את כתיבת הספר ולהגיש אותו לבית הדפוס תוך לא יותר מ- 90 יום ממועד סיום גיוס התקציב, אשר יאפשר לי להדפיס את 1000 העותקים הראשונים ולשלוח עותק לכל ח"כ/ית, עיתונאי/ת וכו'. מאחר והתקציב גויס בהצלחה, התחלתי בימים אלה את תהליך הכתיבה (ואני נהנה מכל רגע).

ההכנסות ממכירת יתרת הספרים יאפשרו לי להמשיך בפעילותי עד להכרה מלאה של הממסד בכל יתרונותיו של הצמח.

מתוך הספר

ישראל – תמונת מצב

בשנת 2005 הסמיך מנכ"ל משרד הבריאות את ד"ר יהודה ברוך (לשעבר ראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות וכיום מנהל בית-החולים הפסיכיאטרי אברבנאל) ואת סגנו לבחון בקשות למתן היתר לשימוש בקנאביס לצרכים רפואיים.

עד לשנת 2009 הנפיק משרדו של ד"ר ברוך כ-1,800 היתרים לשימוש בקנאביס רפואי. מאז מדווח על עליה מתמדת בכמות הבקשות המגיעות למשרד ובמספר ההיתרים הניתנים לחולים.

נכון לאמצע יולי 2011 מספר ההיתרים זינק ל- 6,619, זינוק מרשים של 360% תוך שנתיים בלבד.

ואולם, באוקטובר 2010 הורה מנכ"ל משרד הבריאות החדש פרופ' רוני גמזו לנקוט במדיניות שמרנית בכל הקשור לקנאביס רפואי:

המדיניות השמרנית אכן הצליחה לבלום את העליה החדה במספר ההיתרים, אשר במהלך השנתיים הבאות מספרם הוכפל בלבד.

כיום (אוקטובר 2013) ישנם קרוב ל- 14,000 מטופלים בעלי רשיון לשימוש בקנאביס רפואי, מספר שפקידי משרד הבריאות והשרה גרמן בראשם מתגאים בו ומצביעים עליו כהוכחה למדיניותם הליברלית והפתוחה הרואה בראש ובראשונה את טובת החולה:

על מנת להעמיד את מספר ההיתרים – 14,000, בפרופורציה הנכונה- להלן מספר הסובלים ממחלות שידוע ומוכח שהקנאביס יכול להקל עליהן:

- סרטן כ- 100,000 חולים,

- אפילפסיה כ- 60,000 חולים,

- פיברומיאלגיה כ- 150,000 חולים,

- טורט כ- 50,000 חולים,

- אסטמה כ- 250,000 חולים,

- גלאוקומה כ- 60,000 חולים,

- פרקינסון כ- 25,000 חולים,

- נפגעי פוסט טראומה, הלומי קרב, נפגעי תקיפה מינית ועוד: מספר לא ידוע, ככל הנראה מדובר בעוד כמה עשרות אלפי חולים.

- על פי ההערכות, כ- 20% מהאוכלוסיה סובלים כיום מכאב כרוני ממקור מסוים, בלי שניתן למצוא לו פתרון.

- כמו כן, קנאביס מועיל לסובלים מהפרעות שינה, הפרעות עיכול שונות, לסובלים ממעי רגיז, לנשים הסובלות מתסמונת קדם-מחזור, לסובלים מדיכאון ומהפרעות אישיות שונות, להורדת רמות הסוכר בדם, לאיזון לחץ דם, ועוד.

*

כשפירסמתי את החוברת הראשונה שכתבתי בנושא, בשנת 1994, הכותרת שבחרתי הייתה "מריחואנה- תרופת הפלא של המאה ה- 21".
היום, יותר ויותר ברור כי הכותרת לא הייתה מוגזמת:

על פי הערכתי המתונה, למעלה מ- 700,000 מטופלים יכולים להפיק תועלת רפואית מצמח הקנאביס: כיום, 2% בלבד מתוכם מקבלים את האישור לצרוך אותו באופן חוקי.

לכן, כשמשרד הבריאות מנפנף בגאווה בכך שחילק עד היום 14,000 אישורים, זה מזכיר לי את הנציב הבריטי שהתגאה בכך שניתנו 14,000 סרטיפיקטים ליהודים שהורשו לעלות ארצה – בזמן שמאות אלפי פליטים יהודים אחרים לא מורשים לעלות.

עוד מתוך הספר:


דצמבר 2009, כחודשיים לפני הבחירות.

בהיעדר תקציב למימון פעילות שוטפת, בכל פעם שהייתי זקוק לחשיפה תקשורתית נאלצתי לחשוב על תרגיל פרובוקטיבי כלשהו. ואולם, אם בעבר די היה בכך שאנפנף בשתיל מריחואנה אל מול מצלמות הטלויזיה, כפי שעשיתי ביום המריחואנה בשנת 2000 וכפי שעשיתי במסיבת העיתונאים במסע הבחירות של 2006, הפעם ידעתי שאצטרך לחשוב על משהו קצת יותר עמוק ומתוחכם, משהו שלא יצטייר כפרובוקציה ועם זאת יצליח להעלות את נושא הקנאביס הרפואי למהדורות החדשות.

נזכרתי בכתב גלי צה"ל, שביקש כי אודיע לו כאשר יהיה "יום של פעילות מעניינת" על מנת שיתלווה אלי:
טלפנתי לאסף שלמה, חולה קרוהן אשר מסיבות ביורוקרטיות (שלא באשמת משרד הבריאות), איננו מחזיק עדיין ברישיון שימוש בקנאביס רפואי. שבוע לפני כן נתתי לו פרח יפה כדי להקל על מצבו הפיזי הגרוע והחלטתי לשאול אותו האם ירצה לפגוש אותי למחרת בצהריים בדיזנגוף סנטר כדי שאתן לו פרח נוסף.

"כן, בודאי" הוא השיב בשמחה.

"יפריע לך אם יהיה איתי מישהו?" שאלתי.

"מי?"

"כתב גלי צה"ל," השבתי, ואסף, ללא היסוס, אמר:

"סבבה, אין בעיה".

הרעיון היה לנסות ליצור מעין אפקט דומינו תקשורתי שיעניק לי מקסימום חשיפה - מבלי שניתן יהיה לטעון שזו "פרובוקציה לרגל הבחירות". ידעתי שאם גלי צה"ל ישדרו ידיעה על כך שנתתי פרח מריחואנה לאדם שלישי, זה יגיע גם למהדורות האינטרנט, לעיתונים הכתובים ואולי אף לתכנית הבוקר שלמחרת.

הטלפון הבא שעשיתי היה לכתב גלי צה"ל. לא יכולתי לגלות לו למפרע את התכנית. לו הייתי מגלה לו, הוא היה מחויב להודיע על כך למשטרה, כפי שהוא מחויב לעשות בכל מקרה בו הוא מקבל מידע על עבירה פלילית שעומדת להתבצע.

ידעתי, כמובן, שאני לוקח על עצמי סיכון מסויים אולם הייתי די בטוח שאצא מזה בשלום.

למחרת נפגשתי עם הכתב בדיזנגוף סנטר.

"נו, מה התכנית?" הוא שאל.

"קבעתי כאן עם בחור בשם אסף, חולה קרוהן. אני רוצה שהוא יספר לך איך זה להיות, ולו ליום אחד, בלי קנאביס".

הכתב הצעיר לא גילה התרגשות כלשהי. "ואחר כך?" שאל בתקווה למשהו קצת יותר מרגש.

אולם לפני שהספקתי לחשוב על תשובה אסף בדיוק הופיע. הכתב הצעיר עמד, ללא ספק, לקבל בדקות הקרובות את מנת הריגוש שלו.


חפשו אותנו ב

צוות הפרוייקט

תגובות

 • 73 משקיעים
 • ₪13,697 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
136%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט הכל או כלום" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים רק אם יגיע לסכום היעד
מינימום ₪30 ($8.57) הבעת תמיכה בפעילות לקידום הקנאביס הרפואי בישראל. תודה:) מינימום ₪65 ($18.57) מהדורה מודפסת של הספר בחתימת המחבר תשלח אליך בדואר רשום. מינימום ₪100 ($28.57) מהדורה מודפסת של הספר בחתימת המחבר + הקדשה אישית תשלח אליך בדואר רשום. מינימום ₪200 ($57.14) מהדורה מודפסת של הספר בחתימת המחבר + הקדשה אישית - בנוסף, שמך יופיע בדף התודות בספר. הספר ישלח אליך בדואר רשום. מינימום ₪300 ($85.71) מהדורה מודפסת של הספר בחתימת המחבר + הקדשה אישית - בנוסף, שמך יופיע בדף התודות בספר. האיזכור יהיה באותיות מודגשות ויכלול בנוסף גם קישור לדף הפייסבוק שלך. הספר ישלח אליך בדואר רשום. מינימום ₪500 ($142.86) מהדורה מודפסת של הספר, חתומה + הקדשה אישית, תמסר לידך ע"י המחבר בפגישה אישית. בנוסף, שמך יופיע בדף התודות בספר. האיזכור יהיה באותיות מודגשות ויכלול גם קישור לדף הפייסבוק שלך. הפגישה תערך אצלי בבית (מודעין) או בבית קפה לבחירתך באיזור המרכז. במהלך הפגישה אשמח לשוחח איתך על מריחואנה ולכוון אותך בכל הקשור להוצאת רישיון לקנאביס רפואי (בתנאי שאת/ה עומד/ת בקריטריונים של משרד הבריאות).
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!