crowd funding course

תביעה ייצוגית נגד זיהום האויר בתחנה המרכזית בירושלים

Naama Katz

תביעה ייצוגית נגד זיהום אויר בתחנה מרכזית ירושלים

אנו קבוצה של ירושלמים בעבר ובהווה, מנהלים תביעה ייצוגית נגד התחנה המרכזית בירושלים וחברת אגד.

כל מי שהזדמן בשנים האחרונות לתחנה המרכזית לצורך נסיעה, נאלץ לעבור או להמתין ברציפי העליה לאוטובוסים ולחוש באוויר המזוהם והמחניק שכלוא במקום זה. במדידות שבוצעו התברר כי קיימות חריגות גבוהות במיוחד מתקנים המחייבים והדבר מהווה מפגע בריאותי של ממש אליו נחשפים מדי יום עשרות אלפי אנשים נשים וטף!

כרגיל כאשר מדובר בתחבורה ציבורית, אשר המשתמשים בה הם בדרך כלל אנשים חסרי כוח פוליטי - צעירים, סטודנטים, קשישים ומעוטי יכולת, תיקון הליקויים אינו מתבצע, והפערים בין מי שיש לו למי שאן לו ממשיכים לגדול. התהליך הזה גם מזין את עצמו במעגלים - אנשים שיכולים לבחור לא בוחרים בתחבורה ציבורית, וכך רמת התחבורה מתדרדרת וחוזר חלילהלא ניתן להם לחסוך על חשבון הבריאות שלנו!

לאור כך התגייסנו, שבעה אנשים צעירים ומבוגרים שאכפת להם מסביבתם, ופתחנו בהליך מול התחנה המרכזית ואגד על מנת להביא לצמצום החשיפה של הנוסעים לאוויר המזוהם ולהורדת הזיהום כמה שניתן.

לצורך ההליך המשפטי אנו נדרשים להוצאות לא מעטות ובהן ביצוע בדיקות ניטור אוויר, קבלת ייעוץ וחוות דעת של מומחים והוצאות שונות בניהול ההליך והדיונים בבית המשפט.

אנו פונים אל הציבור, זה המשתמש בתחבורה ציבורית, וזה שיוכל לחסוך אלפי שקלים בחודש אם רק התחבורה הציבורית תהיה טובה יותר, ופוגעת פחות בבריאות. עזרו לנו להכריח את הרשויות להפוך את התחנה המרכזית למקום טוב יותר לכולנו!

קיבלנו צו ביניים! כתבה בנושא:

http://www.haaretz.co.il/news/science/.premium-1.2135462

והנה עוד כתבה מערוץ עשר - החל מדקה 18:30
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1018707

פרטים נוספים ל"מתקדמים"

התובענה הייצוגית בעניין זיהום האוויר בתחנה המרכזית מתנהל בבית המשפט השלום בפני כבוד השופט אברהם טננבוים, הליך ת"צ 21679-11-11.
התביעה הוגשה בחודש נובמבר 2011 ונסובה על בעיית זיהום אוויר חמורה ברציפי העלייה לאוטובוסים בתחנה המרכזית.

משרד עוכי דין יעקב פינק אשר מנהל את התובענה הייצוגית בעניין זיהום האוויר בתחנה המרכזית בירושלים הינו משרד המתמחה בהגשה ובניהול של תובענות ייצוגיות. במשרד מחלקה ייעודית לתובענות ייצוגיות הכוללת חמישה עורכי דין והעוסקת בהגשת ובניהול תובענות ייצוגיות בכלל התחומים בהם ניתן להגיש תובענות ייצוגיות ובייחוד בתחומים של פגיעה בצרכנים, איכות הסביבה, דיני עבודה וזכויות אדם בדגש על זכויות אנשים עם מוגבלות. בשנים האחרונות הגיש המשרד עשרות תובענות ייצוגיות אשר חלקן מתנהלות ובחלקן הושגה פשרה שיש בה כדי להביא מזור לקבוצה הנפגעת ובמסגרתן תוקנו עוולות משמעותיות.
בשנתיים האחרונות, נמנה המשרד בין חמשת משרדי עורכי הדין המובילים בארץ בתחום הגשת תובענות ייצוגיות והינו המשרד המוביל בירושלים ובסביבתה בתחום זה.
למשרד מחלקה ייעודית המתמחה בדיני איכות הסביבה ופועלת לאכיפה אזרחית בתחום זה, בין היתר, באמצעות הגשת תובענות ייצוגיות והן באמצעות הגשת תביעות קבוצתיות על פי החוק למניעת מפגעים סביבתיים.

ניתן ליצור קשר עם המשרד לצורך בירור פרטים בנוגע לתביעה הייצוגית בעניין זיהום האוויר בתחנה המרכזית על ידי פניה לעו"ד נועם צוקר בטלפון 02-6248701 או בדואר האלקטרוני noam@pinklaw.co.il.
כמו כן, מי שירצה לקבל עותק של התובענה הייצוגית או כל פרט אחר יכול לעשות זאת באמצעות פניה לעו"ד צוקר כאמור.


בשביל מה הכסף?

אנו זקוקים למימון הוצאות המשפט. במהלך המשפט עלו דרישות של בית המשפט לחוות דעת של מומחים שונים. הקרן למימון תובענות ייצוגיות הסכימה לממן חלק קטן מההוצאות, חלק מהמומחים ממתינים עדיין לתשלום ויש לנו צורך בעוד חוות דעת, כמו כן משרד עורכי הדין מייצג אותנו ללא תשלום (!). מאחר שכולם יהנו מניצחון בתביעה, אנו מאמינים כי תרומות קטנות יחסית המגיעות ממספר גדול של אנשים הן הדרך הטובה והראויה לגרום לשינוי הדרוש.

תגובות

הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!