crowd funding course

באמצע תל אביב יש מקום מיוחד, שם אפשר לעמוד ולהריח ספרים. למקום הזה קוראים "קדמת עדן", ועבור אוהבי ספר אמיתיים בכלל וחובבי מדע בדיוני ופנטסיה בפרט, זהו מקום בו צומחים עצי דעת לרוב. במעמקי החנות הקטנה הזאת יושב איש גדול ומזוקן. לפעמים הוא כותב, לפעמים הוא חושב, לפעמים הוא מדבר, אבל הוא בדרך כלל מעשן ומקשיב. ב- 25 שנות קיומה הפכה "קדמת עדן" לאבן שואבת שהלכה והתגבשה סביב כוח המשיכה וטווח הידע של האיש שבמרכזה, קובי קמין: ידען מופלג, קורא בלתי נלאה, יועץ חכם, סופר, עורך ומי שפקח את עיניהם של נערים מגושמים ונערות ביישניות לאין מספר לפלאיו של הז'אנר. ב"קדמת עדן" נפגשים, מתחברים, מתווכחים, צוחקים, מחכימים, קוראים, מתאהבים, נפרדים, חוזרים, מוצאים את הספר שתמיד חיפשתם או אחד שמעולם לא העליתם על דעתכם לקרוא, ובעיקר, מוצאים מקום להיות בו אתם עצמכם ואדם שיקבל אתכם כמו שאתם, אדם שבזכותו אנשים נתקלו בספרים ששינו את חייהם ובאנשים ששינו את חייהם. חנויות ספרים הן מקומות קסומים, חנויות ספרים משומשים הן המכושפות ביותר, ומהן, מעטות אוצרות בחובן עוצמה רבה כל כך כמו "קדמת עדן".

אבל "קדמת עדן" נתונה כיום בצרות. לאחרונה הפסיד קובי במאבק משפטי ארוך, מסובך ויקר שנסוב על הוצאת הספרים "אודיסאה" שהוקמה ב – 2001, שבזכותה תורגמו לעברית לראשונה יצירות מופת מכוננת בז'אנר כמו "פרנהייט 451" מאת ריי ברדבורי, "התוהו המזדחל" מאת ה.פ. לבקראפט, "האלים עצמם", מאת אייזיק אסימוב, ועוד רבות. תוצאות המשפט העמידו את קובי ו"קדמת עדן" בסכנת פשיטת רגל או סגירה, במידה ולא יצליח לגייס את הסכום הדרוש.

ל"קדמת עדן" ולקובי יש מקום חשוב בעברם, בהווה ובעתידם של רבים, היא הייתה ועודנה צומת תרבותית משמעותית בחיי הז'אנר ונווה מדבר ספרותי בעידן של רשתות ענק. מתוך ההבנה הזו אנו רוצים לתת לכל מי שמעוניין לשמר את המוסד הזה אפשרות להשתתף במיזם מימון המון שמטרתו לסייע לקובי לגייס די כסף בכדי לשלם את הוצאות המשפט. ולמה מימון המון? כי קובי והחנות שלו נגעו, השפיעו והעשירו את חייהם של המון אנשים. לצורך כך מעמיד קובי את כישרונו, ניסיונו והידע שלו (עם הופעות אורח של כמה חברים טובים) לרשות משתתפי המיזם בסדרה של תמורות שכל איש ספר יחשוק בהן.

הסכום שאותו אנו מקווים לגייס הינו 30 אלף שקל. המיזם יסתיים ב- 13 באוגוסט, יום הולדתו של קובי.

חפשו אותנו ב

תגובות

 • 186 משקיעים
 • ₪34,441 הושקע מתוך ₪
 • 0
  0
  ימים
  :
  0
  0
  שעות
  :
  0
  0
  דקות
114%
לתמיכה בפרויקט
זהו "פרויקט גמיש" - בעל הפרויקט יקבל את הכספים גם אם לא יגיע לסכום היעד
מינימום ₪20 ($5.71) תודה וכוס קולה תודה רבה בחנות עם כוס קולה על חשבון הבית, שיחה ערה והרבה כבוד. מינימום ₪50 ($14.29) המלצה טכנולוגית מתלבטים איזה סמארטפון/נייד/רידר/טאבלט לקנות? זו התמורה בשבילכם. יעוץ אישי של אושיית הטכנולוגיה דידי חנוך. מינימום ₪70 ($20.00) חולצה חולצה אקסלוסיבית של "קדמת עדן" הנושאת את לוגו ההוצאה. זמינות בכל מידה, צבע שחור עם הדפסה בלבן. נא לציין מידה מבוקשת. מינימום ₪100 ($28.57) מנוי בספרייה מנוי ל-15 ספרים בספריית "קדמת עדן". בואו והשאילו ספרים לאורך השנה. מתי שיתחשק לכם. אל תשכחו להחזיר. מינימום ₪200 ($57.14) קדמת עדן סט דיגיטאלי של כל ספרי הוצאת "קדמת עדן" מינימום ₪250 ($71.43) דמות על שמכם דמות על שמכם בספר הבא של קובי קמין, מחבר "יממה", "סטראני", "בבואה" ו"האיילה ויונק הדבש". 4 זמינים מתוך 10 מינימום ₪300 ($85.71) חוות דעת על כתב יד מקובי רוצים לדעת אם הספר שכתבתם טוב או לא? רוצים לדעת מה צריך ואפשר לעשות איתו? קבלו חוות דעת מפורטת ומנומקת (עד שני עמודים) מאת אחד העורכים המיומנים בז'אנר. 17 זמינים מתוך 20 מינימום ₪400 ($114.29) קדמת עדן בנייר 400 ₪ - סט של כל ספרי "קדמת עדן". 13 זמינים מתוך 20 מינימום ₪500 ($142.86) מנוי לרכישת ספרים מנוי ל"קדמת עדן" שיעניק לכם את האפשרות לבחור 12 ספרים במשך שנה (עד ערך נקוב של 100 ₪). מינימום ₪500 ($142.86) מיקום, מיקום, מיקום רוצים להציג את הספר שלכם בחלון הראווה של "קדמת עדן"? זו התמורה שמביאה לכם תמורה מלאה לכספכם: עשרה עותקים / כותרים על פי בחירתכם יוצגו במשך שבוע בחלון הראווה של החנות במשך שנת 2014 בתיאום עם קובי. 5 זמינים מתוך 5 מינימום ₪500 ($142.86) מנוי להוצאת "גרף" העתיד שייך לכם! אוהבים את הוצאת "גרף" וסדרות מעולות כמו "פרסי ג'קסון" ו"עיר של עצמות"? אז זו התמורה בשבילכם! אם תבחרו להשקיע בה ישלחו אליכם עשרים (!) הספרים הבאים שיראו אור בהוצאה, בתוך חודש מהיום בו יגיעו לחנויות. 4 זמינים מתוך 10 מינימום ₪1,000 ($285.71) שיעורים פרטיים בכתיבת מד"ב רוצים לקבל שעורים אישיים מקובי קמין בכתיבת מדע בדיוני ופנטסיה? זו התמורה בשבילכם ורעיון נפלא למתנה לנער או נערה שחולמים לכתוב ספר. (חמישה מפגשים בני שעה כל אחד). 8 זמינים מתוך 8 מינימום ₪1,700 ($485.71) חלון ראווה משלכם! רק שלושה מאושרים יוכלו להנות מהתמורה המופלאה הזו - חלון ראווה שלם משלכם, שבו תוכלו להציג את הספר שלכם למשך שבוע שלם באחד המיקומים המעולים ביותר בתל-אביב - דיזינגוף בואך הכיכר. את החלון יקבלו המשקיעים בתיאום עם קובי ובמהלך שנת 2014 3 זמינים מתוך 3 מינימום ₪2,000 ($571.43) כל ספרי גרף סט של כל ספרי הוצאת גרף, כולל להיטים כמו סדרת "פרסי ג'קסון", ו"עיר של עצמות". 10 זמינים מתוך 10 מינימום ₪4,000 ($1,142.86) עריכה לספר רוצים עורך מקצועי, חסר רחמים וחכם, עם ידע אנציקלופדי בז'אנר ובכלל, שיעשה לספר שלכם שיפוץ כללי? תקבלו את כל זה מקובי קמין. (לכתבי יד שאורכם עד 50,000 מילים). 5 זמינים מתוך 5
הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!