ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

מכינת אבני דרך, דוגמה לקמפיין למימון המונים מוצלח


20.12.2015

איזה חודש זה היה לענבל ושירלי, היזמיות של מכינת אבני דרך. מן הסתם מתחילים בסוף, ב- 90,000 ש"ח, המהווים 100% מהסכום המבוקש, אשר הושקעו בפרויקט על ידי 148 תומכים ותומכות.

זה באמת מדהים. אנחנו היינו עם שירלי וענבל בקשר לאורך הקמפיין ולכן נחשפנו גם לדרך, ולא רק לתוצאה.
זה התחיל בפרויקט שבנוי נכון, עם סרטון שמציג את היזמיות, את המיזם ואת הקריאה לפעולה לצופים בסרטון (בסגנון "כנסו למימונה ותמכו בפרויקט"). עמוד הפרויקט כולל מידע מפורט על המיזם, היזמיות, הסיבה בגינה הן מגייסות את הכסף ומדוע הסכום המבוקש הוא דווקא 90,000 ש"ח. בנוסף, שירלי וענבל נחשפו בכך שכתבו קצת על עצמן, העלו תמונות שלהן והציגו קישור לעמודי הפייסבוק שלהן. כל זה יצר אצל המבקרים בעמוד הפרויקט תחושה של אמון ביזמיות ובכך הקל עליהם לתמוך בפרויקט.
כידוע, חלק לא פחות חשוב בקמפיין מימון חברתי הינו שיווק הקמפיין, וגם כאן ענבל ושירלי עשו עבודה מעולה. משיחות איתן עולה שעבודת השיווק החלה עוד לפני שהקמפיין עלה לאוויר. הן אספו מיילים רלוונטיים והכינו את הקרקע כך ששניה לאחר עליית הקמפיין לאוויר כבר יבקרו בו תומכים פוטנציאליים שייצרו מומנטום משמעותי לפרויקט. לאורך כל הפרויקט שירלי וענבל עמדו ביעדים שהן הציבו לעצמן כאשר הן יודעות שבכל יום עליהן לגייס סכום מסוים. הן יצרו סביב הקמפיין קהילה בכך שעדכנו מספר פעמים את המבקרים בעמוד הפרויקט ואת התומכים שכבר היו שם בסטטוס הקמפיין, העלו לפייסבוק סטאטוסים על הפרויקט ועל החוויה האישית שלהן, יצרו תחרות סלוגנים לקמפיין ואפילו הכינו סרטון לסיום הקמפיין.

אז למרות שהקמפיין טרם הסתיים ושירלי וענבל עוד עובדות קשה כדי לגייס כספים נוספים שיאפשרו להן לקחת הלוואה קטנה יותר, רצינו להגיד כל הכבוד על בניה וניהול קמפיין למופת. גיוס כספים במימון המונים מצריך מאמץ אבל כמו שניתן לראות, המאמץ הזה בהחלט שווה!

 


חזרה לבלוג


הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!