ליווי אישי במימונה 077-2233444
crowd funding course

חמש סיבות טובות לגייס כסף במימון המונים


20.12.2015

כמעט כל אחד ואחת מאיתנו מכיר את ההרגשה המבאסת הזו בה האסימון נופל ואנחנו מבינים שרצון ליזום פרויקט כזה או אחר לא תמיד מספיק ולפעמים, צריך גם כסף. יש לא מעט אנשים שבאותה שניה יוותרו. מציאת משקיע אחד שישים את כל הסכום אינה דבר פשוט והלוואה מהבנק אינה אפשרית תמיד, ואם כן, היא מלווה בריבית.

אתר מימונה יכול לצמצם מאוד את הקבוצה הזו שמוותרת על חלומות בגלל מחסור בכסף. מימונה הינה פלטפורמה אינטרנטית של מימון המונים (או מימון חברתי) המאפשרת לכל אחד ואחת לפתוח פרויקט גיוס כספים למימוש החלום הפרטי שלו/ה. הרעיון הוא פשוט מאוד, במקום לגייס סכומים גדולים ממעט מאוד גופים או אנשים (בנקים או משקיעים מקצועיים בעלי אינטרס עסקי) פונים לקהל הרחב ומגייסים סכומים קטנים ממעט אנשים. הנה כמה סיבות טובות:

כסף בתנאים טובים
במקום לקחת הלוואות עם ריבית גבוהה או להיכנס להסכמים עם "כרישים עסקיים", אתם קובעים את התנאים בהם ישקיעו בכם וכחלק מזה את הסכום ומה תיתנו בתמורתו. אתם לא צריכים להחזיר כסף, אלא לתת דברים שקשורים ליוזמה שלכם או ליכולות שלכם.
לדוגמה, אם ישנו זמר שמעוניין להקליט דיסק ולשם כך העלה פרויקט במימונה, הוא אינו צריך להחזיר כסף, והוא יכול להציע את הדיסק לאחר שיוקלט, הופעה, לכתוב או להלחין שיר בהזמנה, שיעור נגינה ועוד. המשותף לכל התמורות הללו הוא שהן אינן מחייבות להוציא כסף מהכיס ולהחזיר לתומכים בכם, את כולן יוכל אותו זמר לתת בכל אופן.
 
יצירת קמפיין גיוס כספים במימונה אינו כרוך בתשלום. אם לא הצלחתם לגייס כסף אתם פשוט לא משלמים שקל. זה עד כדי כך פשוט!
 
לקוחות
מי שמעלה פרויקט במימונה לא מקבל רק כסף, אלא גם משיג לעצמו קהל לקוחות. בואו ניקח לדוגמה את מיכל, מעצבת אופנה מבטיחה. למיכל כבר יש סקיצות לקולקציה הראשונה שלה וכל מה שחסר לה זה 30,000 ש"ח כדי לייצר את הפריטים הראשונים. מעבר לריבית שמיכל תשלם אם היא תיקח הלוואה מהבנק, היא תספק את המוצרים שלה לחנות מעצבים אשר תשלם לה רק כאשר המוצרים שלה יימכרו ללקוחות חנות המעצבים. כלומר, מיכל לא תיפגש את הקונים הנלהבים של הבגדים שלה, אלא רק בעל חנות המעצבים, ולא תוכל להציע להם הצעות אטרקטיביות בעתיד מבלי להיות תלויה בחנות המעצבים, שהיא למעשה רק מתווך. אם מיכל הייתה מגייסת את הכסף באמצעות מימונה, היא לא רק הייתה מקבלת את הכסף, אלא גם יוצרת קשר ישיר עם אנשים שהשקיעו בה וקיבלו בתמורה בגדים שלה. אותם אנשים, במידה ויסכימו, יוכלו לקבל באופן ישיר הצעות שיווקיות בעתיד, ישירות ממיכל!
 
פידבק מקהל
בואו נמשיך במסע של מיכל. מעבר לכסף ללא סיכון ורשימת לקוחות, מיכל תוכל לקבל באופן בלתי אמצעי פידבק על הקולקציה שלה לפני שבכלל השקיעה שקל ביצירת הקולקציה. מיכל תוכל להבין, על-פי הביקוש לעיצובים השונים שלה באתר מימונה, איזה עיצובים פופולאריים יותר ואילו קצת פחות. ולא פחות חשוב, היא תייצר את הבגדים בהתאם לביקוש במימונה ולא על בסיס ניחושים.
 
פרסום בחינם
גם פרסום בחינם ניתן לקבל באתר מימונה. הפייסבוק והרשתות החברתיות הן חלק בלתי נפרד מהפעילות במימונה. אנשים שיראו את הפרויקט שלכם יוכלו, בנוסף לתמיכה כספית או במקומה, לפרסם בצורה פשוטה ביותר את הפרויקט שלכם בפייסבוק ובשאר הרשתות החברתיות, חינם אין כסף. ואכן, הנתונים במימונה מראים שאנשים מפרגנים ואכן מספרים לעולם על הפרוייקטים השונים במימונה. פרסום בתשלום בפייסבוק יכול להיות ענין לא זול בכלל, ואתם תוכלו לקבל את זה בחינם.
אנחנו יודעים, כל כך הרבה סיבות להעלות פרויקט במימונה, ואתם עדיין מחפשים את ה-catch. בואו נחסוך לכם קצת זמן, אין כזה. פרט למאמץ ולהשקעה של זמן, פשוט אין
מה להפסיד. אבל אתם יודעים, אי אפשר להגשים חלום בלי להשקיע זמן ומאמץ. בהצלחה!

לגיוס כסף במימון המונים הקליקו כאן


חזרה לבלוג


הזמנת הרצאה על מימון המונים!
x

אוהבים את מימונה? תנו לנו בלייק!