משכנתא לדירה שניה היא מוצר שלא מעט ישראלים שמחים עליו ומעוניינים לקבל אותה לצורך שיפור דיור. אך זהו גם מוצר שחשוב להבין שיש תנאים לקבלתו. לאחר רכישה של נכס ראשון, ישנם אנשים שחושבים לקנות דירה נוספת. לרוב, המקרה הוא של רכישת דירה לצורך שיפור הדיור. וישנם מקרים לצורך השקעה. היות ושוק הנדל"ן עדיף על פני הבורסה כיום, או על חסכונות בבנק, לא מעט אנשים רואים בנכסים כחסכון מניב.

הולכים על כל הקופה

משכנתא לדירה שניה – מהי?

לא מעט אנשים פונים אל הבנקים השונים על מנת לקבל משכנתא לדירה שנייה. בין אם זו דירה להשקעה, ובין אם זו דירה למגורים לצורך שיפור איכות החיים. הנכס, רוב הסיכויים, ישביח את עצמו עם השנים וכך גם יהיה רווחי יותר. אם מבצעים את הפעולה הזאת נכון, זוהי אולי העסקה הגדולה ביותר שעשיתם בחייכם.

משכנתא לדירה שניה היא משכנתא יותר מוגבלת על ידי בנק ישראל. ההון העצמי הנדרש הוא גבוה יותר והסיבה לכך היא בעיקר חובות אבודים והסתבכות של לווים בענייני המשכנתא.

כיום, ניתן לקחת משכנתא לדירה שנייה כאשר משנים את המשכנתא הנוכחית, מה שקרוי בשפה המקצועית יותר 'מחזור משכנתא', או 'גרירת משכנתא'. כך או כך, יש לבחון היטב את המצב כדי למצוא פתרון מוצלח ומשתלם לעתיד שיהווה לכם גם רווחים נוחים, וגם החזרי משכנתא שאינם כבדים מדי.

צריכים מימון למשכנתא? השאירו פרטיכם ויועץ מטעמנו יחזור אליכם

  כאשר אתם מבקשים לקחת משכנתא נוספת, חשוב לדעת מהי הסיבה לכך. האם הדירה למענכם, האם לצורך השקעה, או האם לצורך סיטואציה אחרת.

  משכנתא לצורך השקעה

  לא מעט רוכשים מבקשים לקחת משכנתא לדירה שנייה לצורך השקעה. משמע, רכישת דירה, השכרתה או מכירה שלה בעתיד לאחר שיפור הנכס והעלאת הערך שלו.

  כמו כן, לא מעט רוכשים דירה נוספת על מנת שיהיה נכסים להשאיר לנכדים או לילדים, ומעוניינים להגדיל את ההכנסה שלהם לקראת פרישה לפנסיה. סיטואציה זו נקרית כאשר הפנסיה שמקבלים לא מאפשרת להם לחיות חיים איכותיים. במקרים אלו, המשכנתא ותנאיה משתלבים באופן נוסף ובהיבטים כלכליים נוספים סביב עניין ההשקעה בשוק הנדל"ן.

  בסיטואציה זו יש לקחת בחשבון גם תקופות שאין שוכרים בנכס, הוצאות שוטפות, מיסים, תחזוקה ועוד. כך שחשוב שלא להכנס לחובות או לקשיים כלכליים בשל נכס שבכלל רכשתם לצורך השקעה ורווחים איכותיים בעתיד.

  כמו כן, משקיעים מנוסים יוכלו לזהות תנאים אטרקטיביים שעלולים להשתנות ועל כן יש להתעדכן באופן גורף ושוטף בכל אלמנט אפשרי הקשור לעולם המשכנתאות בכלל, ובהשקעה בדירה שניה עם משכנתא נוספת, בפרט. התעדכנות גם בתחום של חדשות המימון ובמגזינים השונים יכולה לסייע, אך אם אינכם עוסקים בתחום באופן מקצועי, מומלץ לשכור שירות שיסייע לכם.

  היוועצות ביועץ משכנתאות מומחה ומקצועי יכולה לסייע בתחום זה, ולהביא לתוצאות מקסימליות. הליווי שתקבלו כבר מהצעד הראשון יהיה שווה ערך לזמן יקר שלא יתבזבז לכם, וידע מקצועי שכמי שלא עוסקים בתחום, פשוט לא יהיה בידיכם.

  ייעוץ למשכנתא מתחיל כאן!

   משכנתא לטווח הקצר עבור דירה שניה

   רכישת דירה שניה על מנת להשביח אותה ולמכור אותה היא גם אופציה שלא מעט רוכשים לוקחים בחשבון, ואם כן, רוב הסיכויים שאין צורך במשכנתא שהיא לטווח ארוך בסיטואציה הזאת. נקודת המבט כאן לחלוטין שונה ממשכנתא רגילה. יש לוודא שיש יכולת לעמוד בהחזרים גבוהים יותר, ובטח שלא לבצע את התהליך הזה באופן עצמאי ללא שום ליווי מקצועי.

   חישוב לצורך קניית דירה

   מדובר כאן בתהליך מקצועי שהוא גם ברמה הכלכלית, וגם ברמה הביצועית לצורך מכירת הדירה. ויש צורך גם בליווי נדל"ן בנוסף לכך.

   שתפו ברשת: